Kuulumisia vuosikokouksesta

SWCS ry:n sääntömääräinen vuosikokous pidettiin sunnuntaina 20.3.2016 Tampereella. Paikalla oli 21 seuran jäsentä ja valtakirjoilla edustettiin 22 jäsentä. Kokouksen alussa palkittiin vuonna 2015 menestyneet corgit ja juotiin juhlavuoden kunniaksi kakkukahvit.


Henkilövalinnat:
puheenjohtaja: Pinja Hiltunen
varapuheenjohtaja: Eira Björkman
hallituksen jäsenet: Marja Pusa, Kikka Korjula ja Jutta Kilponen (entisinä jatkavat Hanna Varhelahti, Saara Antila ja Anne Waldén)
hallituksen varajäsenet: Anu Tulensalo ja Marika Juhola
toiminnantarkastaja: Tapani Turunen
varatoiminnantarkastaja: Päivi Huttunen


Kokouksessa päätettiin uuden sääntömuutoksen perusteella että tänä vuonna puheenjohtajan kausi alkaa kaksi vuotisena ja varapuheenjohtajan kausi on vielä vuoden mittainen, jotta erovuoroisuus saadaan vuorovuosiksi. Samoin toinen varajäsenistä on nyt yksivuotisella kaudella. Lisää luettavissa vuosikokouksen pöytäkirjasta.


Kiitos osallistujille aktiivisesta kokouksesta, tästä on hyvä jatkaa toimintavuotta 2016!