Erikoisnäyttely 2019 Tampere

Pirkanmaan alaosasto järjesti erikoisnäyttelyn 16.6.2019 Teivon raviradalla yhteistyössä Australiankarjakoirat ry:n kanssa. Tuomareiksi oli kutsuttu Mary Davies, Fran Fricker ja Linda Roberts Englannista.

BIS (vas.) Welsh Corgi Pembroke C.I.B POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA Cloudmoore Hubba-N-Bubba, om. Piia Ingervo & BIS2 (oik.) Welsh Corgi Cardigan FI MVA Myway's A Little Less Conversation, om. Maija Kosunen.



 

BIS-pentu (vas.) Inkery Line Zhasmine In Annline, om. Anneli Sutela & BIS2-pentu (oik.) Big-Wood's The Shiniest Ducat, om. Johanna Flinck.



 

BIS-juniori (vas.) Haapatassun Melukylän Liisa, om. Anita Riihelä & BIS2-juniori (oik.) Lubosz Lisiura, om. Kikka Korjula & Tuija Oksanen.



 

BIS-veteraani (vas.) Promisehill No Greater Kiss, om. Emmi Kortelainen & BIS2-veteraani (oik.) Rotshcard Daisydoll, om. Tiia Salosaari



 

BIS-kasvattaja (vas.) kennel Annline's & BIS2-kasvattaja (oik.) kennel Big-Wood's



 

BIS-jälkeläisluokka (vas.) uros Caamora Shamquin I Have A Dream For Annline & BIS2-jälkeläisluokka narttu Big-Wood's Katin Kulta.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Kuvat: Mikko Vares)

Tulokset, Cardigan:


CARDIGAN UROKSET JA NARTUT
Tuomari Fran Fricker
CARDIGAN PENNUT JA VETERAANIT
Tuomari Mary Davies


PENNUT
Urokset
, pikkupentuluokka
1 KP Agicard’s Gwindor
2 KP Beryllos Tribute To Good Life
3 KP Beryllos So Good And Hot


Urokset, pentuluokka
1 KP Big-Wood’s The Bubbliest Aero
2 KP Heinikosken Arthur
3 KP Big-Wood’s The Bounciest Bobcat
4 KP Big-Wood’s The Happiest Almond Joy

Nartut, pikkupentuluokka
1 KP Geestland’s White Rose
2 KP Agicard’s Galadriel
3 KP Beryllos Feeling So Good
4 KP Beryllos Good To Be With You
Agicard’s Galathilion
Geestland’s Wild Rose


Nartut, pentuluokka
1 KP Big-Wood’s The Shiniest Ducat
2 KP Taigatähden Mrs Constance
3 KP Big-Wood’s The Cutest Copycat
4 KP Big-Wood’s The Crispiest Kit Kat
Big-Wood’s The Farthest Milky Way
Mythmakers Ingrid Bergman

UROKSET
Junioriluokka
ERI1 SA Bridwell Tiktok
ERI2 SA Handskes Over The Hills And Far Away
ERI3 Dantalian's Magic Boy
ERI4 Bridwell Thething
ERI Handskes Name Of The Game
EH Agicard’s Fool On Me
EH Corleonssin Dazzling Dude
EH Grossenwald Vidar Frieden


Nuorten luokka
ERI1 SA Elmsmere English Star
ERI2 Big-Wood’s Sua Varten
ERI3 Newcard’s X-Cavates Better Than Jose
ERI4 Big-Wood’s Frontside K’Ollie
EH Beryllos Hot Blackjack
EH Big-Wood’s Parasta Just Nyt
EH Mythmakers Gameboy



Avoin luokka
ERI1 SA Taigatähden Just Dance The Cloudy Day
ERI2 Dom Corgi Gwydion
EH3 Kiiramanna Isontalon Antti
EH4 Bridwell Phantom Of The Opera
EH Agicard’s Easy Little Fellow
EH Big-Wood’s Tomera Tupla
EH Geestland’s Stormy Day
EH Liebehund Kiwi Shilling
EH Mythmakers Fingerprint
H Region’s Wild Glow


Valioluokka
ERI1 SA Kardibroke Yule Keep
ERI2 SA Big-Wood’s Hoity Toity
ERI3 SA Beryllos Keep Your Power
ERI4 SA Big-Wood’s Ken On Kultaa
ERI Big-Wood’s Big Mcintosh
ERI Geestland’s Marple Moon
ERI Geestland’s Rimy Rain
ERI Kilvroch Pontus
EH Geestland’s Talk To Me
EH Geestland’s Quiz For You
EH Handskes King Of Dreams
EH Imme’s Billy Bob
EH Newcard’s Walnut Cracker


PU1 Kardibroke Yule Keep
PU2 Elmsmere English Star SERT
PU3 Big-Wood’s Hoity Toity
PU4 Beryllos Keep Your Power
Taigatähden Just Dance The Cloudy Day VA-SERT


NARTUT
Junioriluokka
ERI1 SA Haapatassun Melukylän Liisa
ERI2 Ketränoron Juhannus Taika
ERI3 Astersland Get Over It
ERI4 Handskes New Frontier
ERI Bridwell Tenten
ERI Corleonssin Dazzling Devil
ERI Mythmakers Hazelnut
EH Big-Wood’s Replica
EH Bridwell Calm Persimon
EH Bridwell Fiery Pomegranate
EH Corleonssin Dazzling Diva
EH Handskes Never Forget
EH Handskes Nothing Else Matters
EH Handskes Only This Orphan Treasure
EH Helheimhalos
EH Ketränoron Queen Of Night
EH Mythmakers Hot Chili
H Taigatähden Last Dance The Evening


Nuorten luokka
ERI1 SA Myway’s Little Less Conversation
ERI2 SA Big-Wood’s Kipinän Hetki
ERI3 Newcard’s X-Ecuting Artist
EH4 Corleonssin Charming Champagne
EH Corleonssin Charming Caipiroska
EH Mythmakers Midsummer Elixir

Avoin luokka
ERI1 SA Big-Wood’s Fiini Fazerina
ERI2 SA Handskes Keep It Simple
ERI3 Big-Wood’s Kultu Kimallus
ERI4 Agicard’s Dream Come True
ERI Bridwell Pink June
ERI Geestland Taste Of Luck
ERI Taigatähden Fame To Fame
EH Agicard’s Easy To Be Cute
EH Big-Wood’s Cute Marie
EH Big-Wood’s Pätevä Pikku Pätkis
EH Canja's Gitta Gabriella
EH Geestland’s Passion For Poems
EH Mythmakers April Wine
EH Mythmakers Wild Card
EH Myway’s Amazing Grace
EH Region’s X-Treme Cosmos
EH Taigatähden Just Dance The Beautiful Day
EH Taigatähden Just Dance The Sunshine Day


Valioluokka
ERI1 SA Big-Wood’s Twilight Sparkle
ERI2 SA Beryllos Good To Be A Lady
ERI3 SA Beryllos Go Go Girl
ERI4 SA Handskes Jennifer Juniper
ERI Geestland’s Illusia
ERI Geestland’s Lucky Day
ERI Trafox Gaia
EH Agicard’s Dream About You
EH Big-Wood’s Katin Kulta
EH Geestland’s On Stage
EH Geestland’s Quod Vide
EH Geestland’s Rare Rhime
EH Handskes Kiss The Rainbow



Veteraaniluokka
ERI1 SA Rotshcard Daisydoll
ERI2 Taigatähden Afrodite
ERI3 Big-Wood’s Triumph Renown
ERI4 Geestland’s Winner Whoop
ERI Beryllos Keepsake
EH Big-Wood’s Graenus Grenade
EH Big-Wood’s No Doubt
EH Kilvroch Tamina


PN1 Myway’s Little Less Conversation SERT
PN2 Big-Wood’s Fiini Fazerina VA-SERT
PN3 Big-Wood’s Twilight Sparkle
PN4 Beryllos Good To Be A Lady


Kasvattajaluokka
1 KP Kennel Big-Wood’s
2 KP Kennel Handskes
3 KP Kennel
4 KP Kennel Agicard’s
KP Kennel Beryllos
KP Kennel Bridwell
KP Kennel Taigatähden


Jälkeläisluokka
1 KP Big-Wood’s Katin Kulta
2 KP Handskes Jennifer Juniper
3 KP Taigatähden Afrodite
4 KP Handskes Jolly Jumper


ROP Pentu Big-Wood’s The Shiniest Ducat BIS2 PENTU
VSP Pentu Big-Wood’s The Bubbliest Aero


ROP Juniori Haapatassun Melukylän Liisa BIS1 Juniori
VSP Juniori Bridwell Tiktok

ROP Veteraani Rotshcard Daisydoll BIS2 Veteraani
VSP  Veteraani -

ROP Myway’s A Little Less Conversation BIS2
VSP Kardibroke Yule Keep

ROP Kasvattaja Kennel Big-Wood’s BIS2 Kasvattaja

ROP Jälkeläisryhmä Big-Wood’s Katin Kulta BIS2 Jälkeläisryhmä

 

Tulokset, pembroke:


PEMBROKE UROKSET JA NARTUT
Tuomari Linda Roberts
PEMBROKE PENNUT JA VETERAANIT
Tuomari Mary Davies


PENNUT
Urokset
, pikkupentuluokka
1 KP Good Luck Stone Zhan Franco Ferre
2  Annline’s Peanut Butter


Urokset, pentuluokka
1 KP Haywire’s Detailed Decision
2 KP Annline’s One Of Love Pearls
3 KP Wales Tale’s If You Only Knew
4 KP Komisario Kyösti Pöysti
Crownwish Fiery Lover
Lappunaaman Jännää-Mies Pekka Routalempi
Lappunaaman Järjen Ääni Tommi Neponen
Lappunaaman Päällikkö Rauno Repomies
Wales Tale’s If You Just Try

Nartut, pikkupentuluokka
1 KP Annline’s Power Of Crystal


Nartut, pentuluokka
1 KP Inkery Line Zhasmine In Annline
2 KP Crownwish Enamored Aurora
3 KP Annline’s Outshine Design
4 KP Lappunaaman Hirveen Hemaiseva Helga
Crownwish Foxy Mistress
Lappunaaman Jammaileva Jemmica Laamanen
Lappunaaman Pomottaja Pirkko Paatinen
Lappunaaman Riehakas Reetta Ruusu

UROKSET
Junioriluokka
ERI1 SA Lubosz Lisiura
ERI2 SA Cloudmoore Salt-N-Pepper
ERI3 Promisehill Because I’m Lucky
ERI4 Rowells Let There Be Love
EH Adrian
EH Kultasydämen Keskikesän Kiusaus
EH Serpamin First Love


Nuorten luokka
ERI1 SA Royal Style Telman Haus
ERI2 SA Suukkosuun All New Dreams
ERI3 Haywire’s Been Worth The Wait
ERI4 Wales Tale’s Ready To Rule The Roost
EH Major Point Upper Sirius


Avoin luokka
ERI1 SA Glamdring’s Dancing Dakota
ERI2 SA Beryllos Fly Like A Wagtail
ERI3 SA Beryllos Voice Of Heart
ERI4 Lappunaaman Pitkä Hääyö
ERI Wales Tale’s Bring Me Glitter And Love
EH C’s Stars In Your Eyes
EH Dame Fox I’m A Wonder Boy
EH Gordon’s Shell Magic Fire
EH Neminoff’s Most Like A Legacy
EH Promisehill Simply Black
EH Wales Tale’s Bring Me Satin And Velvet
H Frendlain’s Aaron



Valioluokka
ERI1 SA Cloudmoore Hubba-N-Bubba
ERI2 SA Haywire’s Updated Edition
ERI3 SA Annline’s Im Dressed In My Red Suit
ERI4 SA Caamora Shamquin I Have A Dream For Annline
ERI Annline’s Just For Endless Love
ERI Sacaron Virtual Matador
ERI Siggen’s Another Chance
ERI Wales Tale’s Let Me Flash
EH Annline’s Im Dressed In Black Velvet
EH Dame Fox I’m A Golden Boy
EH Dame Fox Jet Set King
EH Haywire’s Visible Voyager
EH Suukkosuun Shine So Bright
EH Zauber Virgil Donati Russian Chapter



Veteraaniluokka
ERI1 SA Promisehill No Greater Kiss
ERI2 Dame Fox Aragorn
ERI3 Anianol Gandalf


PU1 Cloudmoore Hubba-N-Bubba
PU2 Haywire’s Updaded Edition
PU3 Promisehill No Greater Kiss
PU4 Glamdring’s Dancing Dakota SERT, FI MVA
Beryllos Fly Like A Wagtail VA-SERT



NARTUT
Junioriluokka
ERI1 SA Wish I Get It From Valhalos Sargas
ERI2 SA Beryllos Duchess Sarah
ERI3 Kultasydämen Keskikesän Kipinä
EH4 Serpamin First Queen
EH Cloudmoore Chilipepper
EH Murmur Finocchioli
EH Myway’s Never Say Yes


Nuorten luokka
ERI1 SA Haywire’s Yours Faithfully
ERI2 SA Annline’s Mystery Of Love
ERI3 SA Crownwish Dancing Bettie
ERI4 SA Wales Tale’s Ready To Fulfill Dream
ERI Annline’s Make Your Way
ERI Mistycor Still Loving You
EH Annline’s Love Me Like You Do
EH Annline’s Neer Your Love
EH Lappunaaman Kipakka Kauppa-Lopo
EH Pirtek Pethunia Rossa

Avoin luokka
ERI1 SA Cloudmoore Wuhuu-N-Huu
ERI2 SA Lappunaaman Dashbone
ERI3 SA Beryllos Fly Like A Starling
ERI4 SA Beryllos My Heart Belongs To You
EH Annline’s Golden Promisehill
EH Annline’s For Your Eyes Only
EH Beryllos Summer Romance
EH Lappunaaman Elämäni Elisabeth
EH Lappunaaman Kukkaisrock
EH Serpamin Zsa Zsa Girl
EH Wales Tale’s Touch Of Light
H Promisehill Success Story


Valioluokka
ERI1 SA Glamdring’s Dashing Daisy
ERI2 SA Cloudmoore Be My Lover
ERI3 SA Annline’s Im Dressed In My Own Design
ERI4 SA Haywire’s Worth Every Penny
ERI Beryllos Flying Flash
ERI Haywire’s Talk Of The Town
EH Cloudmoore Juicy-N-Fruity
EH Cloudmoore Once Upon A Time
EH Louise Brooks Des Contamines
EH Myway’s Let It Be Me
EH Myway’s Love Me At Annline
EH Wales Tale’s Let Me Rock


Veteraaniluokka
ERI1 SA Haywire’s Don’t Mind Me
ERI2 SA Annline’s My Dancing Queen
ERI3 Suukkosuun Forever Gold
ERI4 Beryllos Flying Shot
ERI Beryllos Touch O’Wales Tale’s
ERI Glamdring’s Bonnie Belenos
ERI Promisehill Show Must Go On



PN1 Glamdring’s Dashing Daisy
PN2 Haywire’s Yours Faihtfully SERT
PN3 Cloudmoore Wuhuu-N-Huu VA-SERT
PN4 Annline’s My Dancing Dakota


Kasvattajaluokka
1 KP Kennel Annline’s
2 KP Kennel Cloudmoore
3 KP Kennel Haywire’s
4 KP Kennel Beryllos
KP Kennel Wales Tale’s

Jälkeläisluokka
1 KP Caamora Shamquin I Have A Dream For Annline
2 KP Cloudmoore Be My Lover

ROP Pentu Inkeryline Zhasmine In Annline BIS1 PENTU
VSP Pentu Haywire’s Detailed Decision


ROP Juniori Lubosz Lisiura BIS2 Juniori
VSP Juniori Wish I Get It From Valhalos Sargas

ROP Veteraani Promisehill No Greater Kiss BIS1 Veteraani
VSP Veteraani Haywire’s Don’t Mind Me

ROP Cloudmoore Hubba-N-Bubba BIS1
VSP Glamdring’s Dashing Daisy

ROP Kasvattaja Kennel Annline’s BIS1 Kasvattaja

ROP Jälkeläisryhmä Caamora Shamquin I Have A Dream For Annline BIS1 Jälkeläisryhmä