Erikoisnäyttely 18.9 AIKATAULU

KUTSUKIRJE LÖYTYY ALLA OLEVASTA LINKISTÄ:
Juhlaerikoisnäyttely 18.9.2021 AIKATAULU
Viime hetken muutos: Näyttelyt siirretty sisätiloihin Jämsänkosken jäähalliin.


Kehäaikataulu:
KEHÄ 1
Tuula-Maija Tammelin, Tanska / Denmark

welsh corgi pembroke..................................................................... 78        10.00

- UROKSET/DOGS............................................................................. 35

  • juniorit / juniors……………………………………………………………………… 8

  • nuoret / intermediate…………………………………………………………….. 7

  • avoin / open …………………………………………………………………………. 12

  • valio / champion……………………………………………………………………. 8


- NARTUT / BITCHES......................................................................... 43        12.15

  • juniorit / juniors …………………………………………………………………… 11


LUONASTAUKO/LUNCH KLO. 13-13.45

  • nuoret /intermediate…………………………………………………………….. 8

  • avoin / open…………………………………………………………………………. 16

  • valio / champiom ………………………………………………………………… 8


Kasvattajaluokat ja jälkeläisluokat, ROP / breeders class, progeny class and BOB

KEHÄ 2
Jouko Leiviskä

welsh corgi cardigan........................................................................ 68        10.00

- UROKSET/ DOGS........................................................................... 26

  • juniorit / juniors……………………………………………………………………… 7

  • nuoret / intermediate ……………………………………………………………. 3

  • avoin / open …………………………………………………………………………. 7

  • valio / champion …………………………………………………………………… 9


- NARTUT / BITCHES......................................................................... 42

  • juniorit/juniors……………………………………………………………………… 17

  • nuoret / intermediate…………………………………………………………….. 5


LUONASTAUKO/LUNCH KLO. 13-13.45

  • avoin / open …………………………………………………………………………. 17

  • valio / champion…………………………………………………………………… 3


Kasvattajaluokat ja jälkeläisluokat, ROP / breeders class, progeny class and BOB

KEHÄ 3
Susanna Uusitupa-Kärppä............................................................... 39

welsh corgi cardigan........................................................................ 13        10.00

  • pennut / puppies …………………………………………………………………. 3

  • veteraanit / veterans……………………………………………………………. 10


ROP-pentu ja ROP -veteraani / BOB -puppy and BOB- veteran

welsh corgi pembroke..................................................................... 26        11.00

  • pennut / puppies…………………………………………………………………. 15


LUONASTAUKO / LUNCH KLO. 13-13.45

  • veteraanit / veterans…………………………………………………………….  11


ROP-pentu ja ROP -veteraani / BOB -puppy and BOB -veteran

 

Parikilpailu, Kotikoira-luokka sekä Mies&koira -kilpailu käydään lounastauon aikana klo. 13-13.45 kehässä 3. Tuomarina Kaisa Vanhatalo, Happy Master’s shetlanninlammaskoira kasvattaja.

BEST IN SHOW kilpailut aloitetaan n. klo 15.30. Aikataulu voi muuttua, joten seuraathan tilannetta paikan päällä.

Paras pentu ja veteraani: Susanna Uusitupa-Kärppä
Paras juniori: Tuula Maija Tammelin
Paras kasvattajaluokka ja jälkeläisluokka: Jouko Leiviskä
Näyttelyn kaunein: Tuula Maija Tammelin