Uusia toimikuntalaisia etsitään

Kiinnostaako toiminta seuran eri toimikunnissa?

Corgiseurassa on runsaasti teitä aktiivisia harrastajia, joilla on tietoa ja osaamista moneen. Nyt olemme perustamassa hallituksen alaisuuteen muutamia toimikuntia lisää, joihin on haussa jäseniä! Kaikki innokkaat tekijät, tervetuloa mukaan!

Tarjolla olevat toimikunnat:

Lehtitoimikunta vastaa Corgisetin ja muiden julkaisujen sisällöstä. Eli js olet innokas kirjoittamaan, piirtämään, kuvaamaan tai etsimään sopivia materiaaleja, tervetuloa mukaan! Lehtitoimikunnasta vastaa Piritta Keränen, piritta.keranen (at) kymp.net

Kilpailutoimikunta pitää sisällään tokoa, agia ja rallytokoa. Toimikunta on mukana järjestämässä Corgiseuran eri lajien kisoja ja tiedottaa lajeihin liittyvistä asioista ja tietenkin innostaa uusia corgisteja lajien pariin! Kilpailutoimikunnasta vastaavat Anne Waldén, anne.walden(at)phnet.fi ja Saara Antila, saara (at) corgipallero.net

PR-toimikunta vastaa rodun esittelystä erilaisissa tilaisuuksissa, esim. perinteinen rotukoppi mm. Voittaja-näyttelyiden yhteydessä kuuluu tämän toimikunnan tassujen alle. Myös rodun esittely sähköisissä medioissa tai painetun materiaalin muodossa voi olla työn alla. PR-toimikunnasta vastaa Eira Björkman, koivueira (at) gmail.com

Jos olet kiinnostunut, ota reippaasti yhteyttä joko suoraan toimikunnan vetäjään tai Corgiseuran sihteeriin: piritta.keranen (at) kymp.net.

Toimikuntien työskentelystä vielä sen verran, että se on kovin vapaamuotoista, vapaaehtoista ja tapahtuu pitkälti sähköisiä välineitä käyttäen. Toki eri tapahtumissa yms. toimikunnat tapaavat ihan livenäkin 8) Toimikunnat työskentelevät hyvässä yhteistyössä seuran hallituksen ja muiden toimikuntien kanssa.