Kiertopalkinnot

SWCS ry:llä on useita kasvattajien ja harrastajien lahjoittamia kiertopalkintoja. Erikoisnäyttelyjen kiertopalkinnot jaetaan vuosittain erikoisnäyttelyssä, rotumestaruuksien mestaruuskisojen yhteydessä ja Vuoden Corgi-harrastepokaalit vuosikokouksessa.

SWCS ry kiertopalkinnot
Erikoisnäyttelyssä jaettavat palkinnot cardigan ja pembroke

Welsh corgi cardigan:
Paras Suomessa syntynyt urospentu
Raili Mäkinen, kennel Häiviän

Paras Suomessa syntynyt narttupentu
Anneli Ojala, kennel Imago’s

Muumin Malja parhaalle juniori urokselle
Kirsi Pukkinen, kennel Trafox

Tuutin Malja parhaalle juniori nartulle
Johanna Flinck & Raili Suominen, kennel Big-Wood’s

Paras nuorten luokan uros
Meri Aalto & Tarja Jääskeläinen, kennel Yardigan

Rostin kieltopalkinto parhaalle Suomalaisen omistamalle valioluokan urokselle
Sanna Kuusela

JO-JOn kiertopalkinto parhaalle Suomalaisen omistamalle valioluokan nartulle
Pirjo Heikkinen

Tirion Trophy parhaalle suomalaissyntyiselle nartulle
Johanna Flinck & Raili Suominen, kennel Big-Wood’s

ROP
Suomen Welsh Corgi Seura ry

Mintun Malja parhaalle veteraanille
Arja Karell, kennel Mandylay’s

Elsan kiertopalkinto parhaalle suomalaisen omistamalle VSP-veteraanille
Tuija Ekonen, kennel Big Deal’s

Ollin Malja parhaalle suomalaisen omistamalle VSP-veteraanille
Susanna Gerkman-Hiltunen

Sasalu Cup parhaalle kasvattajaryhmälle
Saga Lindroos, kennel Sasalu

Cup of Quality parhaalle jälkeläisryhmälle
Anne Roivas

Cardipower parhaalle kokeissa kilpailleelle
Johanna Flinck & Raili Suominen, kennel Big-Wood’s

Mandastamm-kennelin kiertopalkinto parhaalle jalostusluokan voittajalle
Hilkka Jalava, kennel Mandastamm

Welsh corgi pembroke:
Kaapon Malja erikoisnäyttelyn parhaalle pembrokepennulle
Pinja Hiltunen, kennel Suukkosuun

Donnyn kiertopalkinto parhaalle suomalaisen omistamalle junioriurokselle
Anneli Sutela, kennel Annline’s

Paras junioriluokan narttu
Eeva Hiltunen, kennel Fiord’s

Annline’s kiertopalkinto parhaalle suomalaisen omistamalle nuortenluokan urokselle
Anneli Sutela, kennel Annline’s

Paras nuortenluokan narttu
Eeva Hiltunen, kennel Fiord’s

Kiertopalkinto parhaalle avoluokan nartulle
Eeva Hiltunen, kennel Fiord’s

Puten Malja parhaalle suomalaisen omistamalle veteraaniurokselle
Hilkka Pärepalo

Velkku Cup parhaalle iäkkäimmälle urokselle
Anne Alho, Riitta Raita, Cami Ståhlberg

Emma ja Caro kiertopalkinto parhaalle suom. omistamalle veteraaninartulle
Sari Kärki, kennel Sacaron

Siggen’s F’Annline Joy muistopalkinto vanhimmalle veteraaninartulle
Anneli Sutela, kennel Annline’s

ROP
Suomen Welsh Corgi Seura ry

Sasalu Cup parhaalle kasvattajaryhmälle
Saga Lindroos, kennel Sasalu

Paras suomalaissyntyinen pembroke
Liisa Pikkupeura, kennel Ultima Thulen

Mickey kiertopalkinto parhaalle urokselle
Anneli Sutela, kennel Annline’s

Melban Malja parhaalle suomalaissyntyiselle nartulle
Liisa Pikkupeura, kennel Ultima Thulen

Paras luonnontöpö suomalaisista linjoista
Cami Ståhlberg, kennel Allimac’s

Soopelin Malja parhaalle soopelin väriselle pembrokelle
Eeva Lampikari & Arja Pentikäinen

Paras tricolour
Ritva Raita, kennel Big Bark’s

Kuopio 2000-toimikunnan kiertävä BIS-pokaali